Kontakta oss

  • KAKELUGNAR
    Kakelugnar
  • KAMINER
    Kaminer
  • VATTENBURNA KAKELUGNAR
    Vattenburna kakelugnar
  • VATTENBURNA KAMINER
    Vattenburna Kaminer
  • SYSTEMKAMINER
    Systemkaminer
  • SYSTEMUGNAR
    Systemugnar
  • SYSTEMUGNAR KSO
    Systemugnar KSO
  • SYSTEMUGN BSG
    Systemugn BSG
  • IRON DOG
    Iron Dog
  • BASUGNAR
    Basugnar
  • KONTROLLSYSTEM
    Kontrollsystem
  • VÄRMECENTRAL
    Värmecentral
  • GRILLNING & BAKNING
    Grillning & bakning

Kontakta oss

 
Eldstäderna för Norge är tekniskt anpassade att följa norska normer. Produkter som köps via andra länder motsvarar inte SINTEF-standard, vilket innebär att de eldstäderna inte får installeras eller användas i Norge och de faller inte heller under Brunners produktgaranti.
Kontaktinformation

Ulrich BRUNNER GmbH

Zellhuber Ring 17 - 18
84307 Eggenfelden

Lucia Felixberger

Tel. 0049 (0) 8721/771-240

Mob.

Fax. 0049 (0) 8721/771-99240

felixberger@brunner.de

www.brunner.eu

Kontakta oss
   
Namn  
Adress  
Postnummer  
Ort  
E-post  
Meddelande  
   
Partners

Andresen Arne AS Varmefag Sandefjord

Hegnasletta 2

3217 Sandefjord

  post@arne-andresen.no   0047 33 420020
  www.arne-andresen.no   0047 926 19100
    0047 33 420021

Arendal Varmesenter AS Varmefag Arendal

Stoaveien 5 a

4848 Arendal

  varme@arendalvarmesenter.no   0047 37 024690
    0047 416 89674
    0047 37 025290

Arnes Handel Bygg og Bo AS Varmefag Afjord

Arnes

7170 Afjord

  afjord@varmefag.no   0047/72534000
   
    0047/72534010

Atle Naustdal AS Varmefag Forde

Naustdalsvegen 5

6800 Forde

  atle@atlenaustdal.no   0047/57 821376
    0047/913 09799
    0047/57 826122

B.S.Aure A/S Varmefag Sykkylven

Strandgata

6230 Sykkylven

  sykkylven@varmefag.no   0047/70 25 40 10
   
    0047/70 25 40 15

Barth AS Varmefag Mosjoen

Postboks 186

8651 Mosjoen

  post@hrbarth.no   0047 75 170007
    0047 957 80636
    0047 75 170008

Batsfjord Ror AS Varmefag Batsfjord

Hindberggate 32

9990 Batsfjord

  batsfjord@varmefag.no   0047/7898 40 81
    0047/930 12 275
    0047/7898 39 22

Bodo Varme-Flis & Steinsenter AS Varmefag Bodo

Notveien 17

8013 Bodo

  bodo@varmefag.no   0047/75522557
   
    0047/93098771

Bogstrand AS Varmefag Harstad

Klubbholmen 6 C

9410 Harstad

  harstad@varmefag.no   0047/481 50200
    0047/90 822092
   

Brannvern og Bygningsservice AS Varmefag Hitra

Porshaugen

7240 Hitra

  hitra@varmefag.no   0047/7244 1238
    0047/971 27275
   

Bullmann AS (Malia Orsta) Varmefag Örsta

Anders Hovdengate 18

6150 Örsta

  orsta@varmefag.no   0047/70 33 06 50
   
   

Bygnes Bygg AS avd Haugesund Varmefag Haugesund

Longhammarveien 21

5536 Haugesund

  haugesund@varmefag.no   0047/52 713140
    0047/480 87104
    0047/52 713141

Bygnes Bygg AS Varmefag Kopervik

Bygnesveien 50

4250 Kopervik

  bjornsteinar@bygnesbygg.no   0047 52 851800
    0047 404 02190
    0047 52 851804

Din Flamme AS avd Asane Varmefag Asane

Nordre Langarinden 5

5131 Nyborg

  asane@varmefag.no   0047/55 51 00 30
   
   

Din Flamme AS Varmefag Loddefjord

Nedbergeveien 9

5178 Loddefjord

  loddefjord@varmefag.no   0047 55 510030
  www.flamme.no   0047 924 15 343
   

Drammen Varmeteknikk AS Varmefag Drammen

Hallingrudveien 20

3031 Drammen

  t-utenge@online.no   0047 99 411010
    0047 958 19958
   

Fibotex AS Varmefag Oppaker

Bjertnesvegen 36

2166 Oppaker

  oppaker@varmefag.no   0047/9400 48 65
    0047/92034908
    0047/6390 7580

Fibotex Farge & Interior AS Varmefag Jessheim

Trondheimsvegen 116

2068 Jessheim

  jessheim@varmefag.no   0047 91 904948
    0047 92 034909
   

Fosnavag Rør AS Varmefag Fosnavag

Holemfjordvegen

6090 Fosnavag

  fosnavag@varmefag.no   0047/7008 8019
   
    0047/7008 8089

Fyr og Flamme AS Varmefag Halden

Kiellandsgate 1

1767 Halden

  halden@varmefag.no   0047/69 175060
  www.fyrogflamme.no   0047/920 97583
    0047/69 175305

Hamar Varme AS Varmefag Hamar

Ringgata 65

2318 Hamar

  hamar@varmefag.no   +47 93947285
  www.varmefag.no   0047 93 947285
    0047 62 526416

Hedmark Murmesterforretning AS Varmefag Kongsvinger

PB 1321

2206 Kongsvinger

  hedmur@hedmur.no   0047/62 814923
  www.hedmur.no   0047/412 20285
    0047/62 814155

Henriksen Brenselsforretning og Varmesenter AS

Ostkilen 6

1621 Gressvik

  post@henriksen-brensel.no   0047 69 949550
  www.henriksen-brensel.no  
    0047 69 949551

Henriksen Peisforum Asker AS

Smedsvingen 6

1395 Hvalstad

  asker@peisforum.no   0047/66984010
   
   

Henriksen Peisfourm AS

Brobekkveien 115

0582 Oslo

  oslo@peisforum.no   0047 / 2265 4080
   
   

Ildsjelen Stavanger AS Varmefag Stavanger

Fabrikkveien 3

4033 Stavanger

  stavanger@varmefag.no   0047/51 883388
  www.varmefag.no   0047/992 66286
   

Interiorhuset Gjøvik AS c/o Flisekompaniet AD Varmefag Gjøvik

Østensjøveien 9

0661 Oslo

  Johan.Nereng@flisekompaniet.no   0047/48 484848
   
   

Interiorsenteret AS Varmefag Fagernes

Jernbanevegen 10-12

2900 Fagernes

  fagernes@varmefag.no   0047/61360611
    0047/482 53581
   

Interiørservice Hemsedal AS Varmefag Hemsedal

Hemsedalvegen 2569

3560 Hemsedal

  hemsedal@fargerike.no   0047/400/60 002
   
   

Jernia Otta Varmefag Otta

Storgata 5

2670 Otta

  otta@varmefag.no   0047/61 236600
    0047/913 42166
   

Kakkel & Peis Oslo AS avd Alnabru Varmefag Alnabru

Stromsveien 266

0668 Oslo

  alnabru@varmefag.no   0047/2142 4880
  www.kakkelovn.no   0047/469 77215
   

Kakkel & Peis Spesialisten AS Varmefag Drobak

Dyrlokkeveien 27

1448 Drobak

  post@kakkelovn.no   0047/64 93 47 50
    0047 905 61876
    0047/64 935070

Karl Botolfsen VVS AS Varmefag Leknes

Fyglev 53

8370 Leknes

  leknes@varmefag.no   0047/76 080550
   
    0047/76 082075

Levanger Varmesenter AS Varmefag Levanger

Skoleparken 1

7604 Levanger

  levanger@varmefag.no   0047/ 483 10366
    0047/ 483 10366
   

Lillehammer Varmesenter AS Varmefag Lillehammer / 923395393

Postboks 6559

7439 Trondheim

  lillehammer@varmefag.no   0047/61 254436
  www.lillehammer-varmesenter.no   0047/979 58 144
    0047/61 259475

Lystrup Fargehandel AS Varmefag Kristiansund

Verkstedveien 9

6517 Kristiansund

  kristiansund@varmefag.no   0047 71 580670
   
   

Moss Peis & Vedovn AS Varmefag Moss

Carlbergveien 6 a

1526 Moss

  moss@varmefag.no   0047 69 255588
    0047 920 97583
   

Murmester Tore Hamlandsö AS Varmefag Indre Naeroy

Fikkan

7944 Indre Naeroy

  naroy@varmefag.no   0047/93 44 79 93
   
   

Narvik Steinsenter AS Varmefag Narvik

Post Boks 84

8520 Ankenes

  post@narviksteinsenter.no   0047/76 950490
  www.narviksteinsenter.no   0047/909 29603
    0047/76 950499

Nobel Ror Installasjon AS Varmefag Svolvaer

Ornvikveien 13-Osan naeringsp.

8300 Svolvaer

  svolvar@varmefag.no   0047/76 069200
    0047/911 66805
   

P.D. Stafseth AS Varmefag Alesund

Postboks 347

6001 Aalesund

  alesund@varmefag.no   0047/7015 2400
  www.stafseth.no   0047/982 113 58
    0047/7015 2401

PD Stafseth AS Varmefag Molde

Oscar Hanssens veg (Toyotaby.) 1/3

6415 Molde

  molde@varmefag.no   0047/7119 54 20
   
    0047/7119 54 21

Peishuset AS avd Lilleaker Varmefag Lilleaker

Vaekeroveien 42 E

0282 Oslo

  lilleaker@varmefag.no   0047/2250 1844
    0047/996 24 258
    0047/2251 1982

Peishuset AS Varmefag Kolsas

Brynsveien 140

1352 Kolsas

  barum@varmefag.no   0047/6715 0130
  www.peishuset.no   0047/905 64 583
    0047/6715 0281

Rorlegger´n Fauske AS Varmefag Fauske

Storgata 98

8200 Fauske

  fauske@varmefag.no   0047/7564 6940
    0047/901 05004
    0047/7564 3564

Rorleggermester Jan Ellingsen AS Varmefag Andenes

Roald Amundsensgate 10

8480 Andenes

  andenes@varmefag.no   0047/76 148800
    0047/991 05011
   

Rormesteren AS Varmefag Alta

Buktaveien 4

9515 Alta

  alta@varmfag.no   0047/78 431857
    0047/915 75534
    0047/78 432007

Roros Flis AS Varmefag Roros

Tollef Bredalsvei 7

7374 Roros

  post@rorosflis.no   0047/901 20375
   
   

Sentronik AS Varmefag Maloy

Gate 1 Nr 90

6700 Maloy

  maloy@varmefag.no   0047/905 24 222
   
   

Sjövegan Byggevare AS Varmefag Sjovegan

Vasshaug

9350 Sjövegan

  sjovegan@varmefag.no   0047/ 7717 1000
    0047/95450457
    0047/7717 1001

Skien Varmesenter AS Varmefag Skien

Bedriftsveien 84

3735 Skien

  skien@varmefag.no   0047/3552 7837
   
    0047/3553 0807

Steinsenteret Ski AS Varmefag Ski

Industriveien 8

1400 Ski

  ski@varmefag.no   0047/64 850030
    0047/932/80359
    0047/64 850031

Thon & Co AS Varmefag Amot

Strandgata 13

3340 Amot

  amot@varmefag.no   0047/32 781440
    0047/970 54405
    0047/32 781441

Tromsö Flis AS Varmefag Tromsö

Alkevegen 4

9015 Tromsö

  tromsoflis@ebilag.com   0047/77636630
  https://varmefag.no  
    0047/77636631

Varme & Bad (Kirkenes bad og kjokken AS / Varmefag Kirkenes

Johan Knudtzens gate 8

9915 Kirkenes

  kirkenes@varmefag.no   0047/78970650
    0047/481 97 952
    0047/78970651

Varme Energi AS Varmefag Tönsberg

Semsbyveien 124

3170 Sem

  sturla@varmefag.com   0047/3333 3030
    0047/992 19 596
   

Varme i Sor AS Varmefag Kristiansand

Barstølveien 5 d

4636 Kristiansand

  kristiansand@varmefag.no   0047/38 09 00 90
   
   

Varme og Interior AS Varmefag Hønefoss

Tyrimyrveien 11

3515 Honefoss

  honefoss@varmefag.no   0047/31 420022
  www.varmeinterior.no   0047/481 34737
    0047/32 123633

Varmefocus AS Varmefag Tiller

Ostre Rosten 66

7075 Tiller

  tiller@varmefag.no   0047/72558100
    0047/413 30 934
   

Vestfold Varme AS Varmefag Larvik

Elveveien 10

3262 Larvik

  larvik@varmefag.no   0047/33 130466
  www.varmefag.no   0047/992 19596
    0047/33 130457